Як ніколи, зараз запитання як обігрітися зимою набирає свою популярність. Українці, які часто знаходяться без світла, води не падають духом, а знаходять альтернативні спосиби обігріву. У цій статті хочемо розповісти вам про них, адже можливо не всі знають, що навіть в ситуації без електрики кондиціонер може працювати на тепло та робити клімат у вашому домі комфортним для проживання взимку.
Генератори
Зараз дуже популярними є генератори. Вони забезпечують струмом прилади та техніку. Це найкращий спосіб обігріву про який ми детально розповімо.
Існує декілька їх різновидів: бензинові, газові та дизельні. В залежності від потужності та виробника ціни на них дуже різні, але як мінімум вони будуть коштувати від 20000 грн. Будьте до цього готові.
На потужність також треба звернути увагу.
Підбираємо потужність генератора
Генераторні установки можуть використовуватись у таких типів приміщень:
– квартирах (обов’язково має бути балкон чи лоджія);
– будинках;
– невеликі торгівельні приміщення;
– виробництво.
Щоб виконувати потрібні функції, для кожного з виду треба підбирати відповідну потужність.
Для початку потрібно врахувати які і скільки електричних приладів будуть підключені до генератора, одночасно вони будуть працювати чи по черзі. До цього додаємо показники пускового струму, тобто ту потужність, яка буде необхідна для запуску тих приладів, це можуть бути електрочайники, холодильники, телевізори, електричні плити, конвектори ну і звичайно кондиціонери та інші.
Як же підключити кондиціонер до генератора, та якої він має бути потужності.
Для використання такої техніки на обігрів вам потрібен генератор 3 кВт та більше. Звичайно, ще потрібно врахувати, чи буде працювати тільки один кондиціонер чи паралельно ще якісь прилади. Якщо ви плануєте підключати багато приладів, то краще придбати генератор на 5 кВт. Для постійної роботи електричного опалення, наприклад бойлера, рекомендуємо на 7 кВт.
Але у використанні генераторів є свої недоліки та застереження.
- Генератори та паливо до них використовуються тільки на відкритому повітрі, бажано не менше 5 метрів від вікон чи дверей.
- Генератор має бути завжди сухим, щоб запобігти ураження електричним струмом.
- Перед тим, як заправляти генератор, він має охолодитися.
- Генератори – шумні прибори, тому якщо ви проживаєте в квартирі і плануєте виставити його на балкон, будьте готові до того, що вам прийдеться домовлятися з сусідами.
Також рекомендуємо придбати вогнегасник.
Якщо генератор не підходить вам по деяким з причин, існує ще один спосіб обігріву кондиціонером без електрики.
Інвертор напруги
Для того, щоб інверторні кондиціонери запрацювали без електроенергії, вам знадобиться акумулятор, можна автомобільний, зарядний пристрій та інвертор – це генератор напруги, який перетворює постійний струм в змінний і при потребі, навпаки.
Також він може перетворити напругу з високої в низьку і навпаки (наприклад, з 220В зробити 12В, з 24В – 220В), це залежить від модифікації приладу. Основою даного приладу є блок безперебійного живлення.
Інвертори ділять на такі типи:
- Синусоїдальні.
- Меандрові (несинусоїдальні).
- Автомобільні.
- Зварювальні та інші.
Перші та другі інвертори розрізняються за типом напруги на виході приладу. За якістю роботи синусоїдальні мають перевагу. Саме їх можна використовувати при підключенні чутливої побутової техніки, тому що вона дуже реагує на зміни напруги в мережі. Тому ми рекомендуємо синусоїдальні інвертори.
Порівняно з генераторами, вони мають більш доступну ціну та їх можна використовувати в самому приміщенні.
Отже, для початку, заряджаємо акумулятор за допомогою зарядного пристрою. Так як не завжди є графік відключень електрики, то радимо при можливості тримати його зарядженим.
При відключенні електроенергії приєднуємо до інвертора з одного боку акумулятор, а з іншого боку вмикаємо вилку від кондиціонера, або від будь-якого іншого прибору, що вам необхідний.
От і все, електрики немає, а у вас кондиціонер обігріває кімнату!
То ж обирайте свій альтернативний спосіб обігріву приміщення та , не дивлячись ні на що, користуйтеся усіма благами цивілізації.