Косарка https://agriline.ua/-/kosarki–c275 – різновид допоміжного сільськогосподарського або присадибного обладнання, призначеного для заготівлі кормів тваринам, видалення небажаної рослинності з поля (ділянки), підготовки його до оранки, підстригання газонів і придорожніх зон. Порівняно з іншим різноманітним навісним обладнанням для різногабаритної агротехніки косарки користуються величезним попитом у фермерів, землевласників та інших аграріїв.
Косарка працює від передачі трактора або від його руху. Опорне колесо починає рухатися, змушуючи обертатися ріжучий елемент, через що і відбувається покіс. Зазначимо, що косарки з трьома ножами працюють тільки від ВВП трактора.
Які бувають косарки
I. За принципом дії (за типом різального апарату):
- косарки роторні – компактні, продуктивні механізми; в свою чергу, роторні косарки поділяються на дискові та барабанні;
- косарки сегментні – мають складнішу будову, через яку процес їхнього навішування стає більш трудомістким; сегментні косарки підрозділяються, теж, своєю чергою, – на сегментно-пальцеві та сегментно-безпальцеві.
II. За особливостями приєднання до трактора:
- косарки причіпні – агрегуються в задній частині, пов’язані з валом відбору потужності й ефективні на великих площах;
- косарки напівнавісні – навішуються на збірку агрегату і мають вигляд остова з одним колесом, яке разом із поздовжніми лонжеронами та скобою бере на себе опорну функцію, при цьому вертикальне регулювання адаптера відбувається через зовнішні гідроциліндри, а зріз трави – однопробіжними лезами;
- косарки навісні – це переважно фронтальне обладнання, придатне для площ будь-якого розміру та конфігурації.
III. За місцем знаходження ножової частини:
- косарки з передніми лезами;
- косилки із задніми лезами;
- косарки з бічними лезами.
IV. За технологією косіння:
- косарки, що тільки зрізають трав’яну масу;
- косарки-подрібнювачі – перетворюють сіноматеріал на мульчу;
- валкувальні косарки.
V. За типом передачі:
- косарки з ремінною передачею;
- косарки з конічною передачею;
- косилки зубчаторемінні;
- косилки карданні.
Тракторні косарки можуть поділятися на такі категорії:
- маніпуляторна косарка-кущоріз (із заднім, боковим або фронтальним розміщенням стріли);
- зміщувана косарка з горизонтальним ротором;
- косарка бічна дискова;
- універсальний мульчировщик;
- косарка для покосу бар’єрних огорож доріг;
- косарка на раму навантажувача;
- косилка-плющилка.
Під час купівлі косарки потрібно враховувати:
1. Тип рослинності, яку буде зрізано (оброблено) – для старої трави та чагарників краще брати більш потужні модифікації.
2. Величину і геометрію оброблюваної ділянки – на полях, розташованих на схилах і з топографічними нерівностями, краще брати причіпні косарки.
3. Мета придбання – для первинного збирання краще зупинитися на мульчері, а для регулярної заготівлі сіна – на косі з валкоукладачем.
4. Ціну – популярні імпортні бренди завжди коштують дорожче, але завжди є альтернатива у вигляді бу косарок, які порадують ціною та якістю.