Часто словом «паробар’єр» будівельники називають цілу гаму спеціальних покрівельних плівок, які використовуються при монтажу сучасних дахових покрить в шатрових покрівлях найрізноманітніших будівель. Хоча досить часто такі плівки називають ще «мембранами» через їх головну властивість – пропускати в одну сторону пару, але не пропускати в іншу сторону вологу. А на сайті https://www.budmagazin.com.ua/krovelnye-plenki-strotex є величезний вибір таких специфічних будматеріалів та поради по їх застосуванню.
При використанні в якості покрівельного матеріалу соломи (в сиву давнину), керамічної черепиці чи шиферу, про необхідність встановлення паробар’єру ніхто і не задумувався, адже на зворотній стороні покрівля практично ніколи не виникало такого явища, як утворення конденсату. Але з широким початком використання метало черепиці та різноманітних полімерних матеріалів для зовнішнього шару покрівлі, це питання стало серйозно турбувати забудовників.
Коли через перепади денної та нічної температур утворюється конденсат, він зволожує не тільки дерев’яні частини даху (балки, крокви, обрешітку), але й елементи теплоізоляції. Дерев’яні частини через надмірне зволоження починають гнити і псуватись, а сучасна теплоізоліція, хоча і не руйнується від вологи, але значно послаблює свою теплоізоляційну здатність.
Найбільш поширеними на ринку України є покрівельні плівки польського виробника з Познані, що продаються в усьому світі під торговою маркою «Strotex». Більш ніж чверть століття спеціалізації в цій галузі дали можливість створити та тиражувати суперсучасні мембрани з заданими фізичними та хімічними характеристиками.
Особливості покрівельних плівок «Strotex»:
- Міцність. Матеріал має від трьох до п’яти шарів спеціальних інноваційних інгредієнтів
- Щільність. Плівка дає максимальну водонепроникність.
- Великий діапазон робочих температур
- Стійкість до ультрафіолету, яка забезпечує багато десятиліть експлуатації
- Ефективний вітробар’єр.
- Універсальність призначення для найрізноманітніших приміщень та будівель
- Найширший асортимент з потрібними параметрами
- Демократична ціна порівняно з аналогами.
Основна номенклатура покрівельних плівок «Strotex»:
- Strotex Basic 1300 щільність 115 – супердифузійна мембрана
- Strotex Dynamic 1300 щільність 135 – супердифузійна мембрана
- Strotex 110 PP EKO-DACH Плівка гідроізоляційна прозора
- Strotex 90 AL PI 75 Плівка пароізоляційна фольгована
- Strotex Extreme щільність 170 – супердифузійна чотиришарова мембрана
Кожна з них призначена для покрівель різноманітних будівель і приміщень з різними пароутворюючими властивостями. Тобто, для кухні, ванни, сауни потрібно паробар’єри з високим ступенем паропроникнення, а для вітальнь чи спальних це може бути зовсім інші плівки.
Будівельники люблять плівки ще й за те, що з ними дуже зручно працювати. Тонкі рулони півтораметрової ширини як правило містять 50 погонних метрів плівки, а для кріплення рулонів між собою є спеціальні клейкі стрічки.
Отже, якщо ви хочете, щоб дах вашого будинку був довговічним, теплим та міцним, не нехтуйте правильним вибором покрівельних плівок.