Про воду рік та морів складено чимало легенд, пісень чи оповідань, а ось про воду з крана в основному складають анекдоти, або ж взагалі використовують неписану лексику, коли її там немає. Та коли в багатоквартирному будинку жителі не задумуються звідки в крані береться вода, то в індивідуальній садибі потрібно добре постаратись, щоб від оберту крану полилась чиста і питна рідина.
Останнім часом популярність криниць як джерел індивідуального водозабору стала значно поступатись свердловинам, адже практично на кожній ділянці можна знайти потрібний водоносний горизонт, хоча й іноді для цього потрібно пробуритись досить глибоко. Саме тому одним з головних елементів системи водозабезпечення стає глибинний насос, величезний вибір яких є на сайті https://mir-bureniya.com.ua/nasosi/glubinnie-nasosi/
На ринку України представлені десятки виробників глибинних насосів найрізноманітніших типів і розмірів, і якби викласти хоча б по одному екземпляру кожного виду і класу, то цей торговий зал мав би розміри ну, якщо не футбольного поля, то принаймні кількох волейбольних чи баскетбольних майданчиків. І тому значно простіше в цьому випадку вибирати потрібний насос на спеціалізованому сайті, де можна порівняти бренди, моделі, характеристики і ціни, і зупинитись на найкращому саме для вас варіанті.
Тут потрібно враховувати багато факторів. І діаметр обсадної труби свердловини, і її глибину, і необхідну кількість води для забезпечення потреб будинку чи господарства. Купувати насос до того, як буде зроблена свердловина непотрібно, адже наперед невідомо, в якому горизонті буде придатна для споживання вода. Діаметр насосу повинен бути на кілька сантиметрів меншим за трубу, адже при його опусканні чи підйому потрібно мати простір для електрошнура чи троса.
Типи механізмів глибинних насосів:
- Відцентрові
- Шнекові
- Вихрові
- Вібраційні
При встановленні насосу у свердловині необхідно не забути про зворотній клапан, який не дасть водяному стовпу вилитись назад і про оголовок обсадної труби. Він потрібен для того, щоб в свердловину не попадало сміття або ж вода з верхніх горизонтів, адже часто труба закінчується в колодязі нижче поверхні ґрунту, де й встановлюється водяна станція.
І якщо все в свердловині правильно підібрано і встановлено, до водопровідних кранів вашого будинку потече чиста водичка, яка радуватиме ваш і вашу родину. І ви не будете розуміти тих мешканців багатоповерхівок, які жаліються на слабий напір, чи взагалі її відсутність, або ж чорне багно, яке біжить по трубам після її включення.