Стабілізація електричної енергії на вході у мережу будинку – обов’язкова складова якісної підготовки струму до його споживання побутовими приладами. Обрати стабілізатор напруги необхідної потужності та певного набору сервісних функцій пропонує магазин електротехнічної та електронної продукції Еlectro100. Тут є в асортименті стабілізатори електронного та електромеханічного виконання від провідних виробників цієї продукції.
Чому потрібен стабілізатор для квартирної мережі?
Електричний струм, що подають на вхід є нестабільним. Тільки якщо забудовник вирішить оснастити електросистему потужним обладнанням для стабілізації, це допоможе подати у квартиру стабільні показники струму. Чинні стандарти не вказують на необхідність жорсткого дотримання показника 220 В. Розбіжність у параметрах вхідної напруги може бути значна, як і потужність – від 3 до 5 кВт. Саме значні розбіжності у використаній потужності кожного з житлових приміщень можуть призводити до перевитрат енергії і створення дільниць у мережі, де є великі перепади напруги.
Також варто знати, що одним з найголовніших чинників:
- втрати цілості обмоток трансформаторів, електромагнітних деталей двигунів;
- виходу з ладу електронних пристроїв – напівпровідників;
- пошкодження конденсаторів та інших елементів електросхем, є перенапруга.
Перенапруга може бути миттєвою чи постійною, але вона має свою шкідливу дію, що проявляється у перегріванні корпусів напівпровідників, фізичній руйнації ізоляції та інших негативних проявах.
Деякі побутові прилади не можуть працювати без використання параметрів напруги, що будуть точно відповідати вимогам виробника. Їх використання передбачає або встановлення джерела безперебійного живлення із конвертацією струму, або використання мережевих стабілізаторів. Використання пристроїв, що є чутливими до перенапруги, призводить до їх поломки і неможливості подальшого застосування.
Як обрати найкращий вид стабілізатора для квартири
За характеристиками, всі види стабілізаторів можна умовно поділити на електронні та електромеханічні. Принципово вони відрізняються тільки одним – використанням напівпровідників для вирівнювання показників струму або трансформаторів. Ідеальної версії стабілізатора не існує, проте можна підібрати той варіант, який підходить у конкретній ситуації найбільше – електронні з симісторним чи тиристорним видом перетворення. Є варіант також релейного та інших електромеханічних різновидів стабілізаторів. Основні відмінності і переваги цих різновидів:
- електронні системи дорожчі, швидко діють, не створюють шуму;
- електромеханічні мають меншу вартість, вони можуть створювати шум під час роботи, проте прості у конструкції та мають високу надійність у застосуванні.
Яку із версій обрати – це вже питання до фахівців, що будуть проєктувати і встановлювати електропроводку житла.