Які особливості розстоювання, заморозки і зберігання тіста? Поради щодо кращого зберігання тіста? Які контейнери найкраще підійдуть для тіста?
Будь-який заклад, в якому готують піцу, пироги, кондитерські вироби або іншу випічку, робить заготовки тіста. Цей продукт можна зберігати в холодильниках і морозильних камерах, дотримуючись певних правил. Для кожного виду тіста є свої умови і допустимі терміни зберігання. Але велике значення має і тара, в якій зберігається продукт. Фахівці «Normak» знають все про професійне обладнання для HoReCa і розкажуть, як правильно зберігати тісто.
Різні умови зберігання тіста
У тісті містяться продукти, які запускають певні хімічні процеси. Взаємодія ферментів борошна, дріжджів, цукру та інших складових призводить до зміни структури тіста. Воно «росте» та стає більш пористим. Кількість діоксиду вуглецю в тісті стрімко збільшується.
Всі ці моменти впливають на те, як правильно розстоювати та зберігати даний продукт.
Розстоювання тіста
Температура розстоювання тіста зазвичай знаходиться в межах +35–40 °C. Рекомендована вологість для цього процесу — 70–80%. При зазначеній температурі дріжджові гриби досягають максимальної активності.
Тісто розстоюється в спеціальному обладнанні — розстоювальних шафах.
При виборі розстоювальної шафи зверніть увагу на те, щоб її внутрішні стіни були зроблені з матеріалу, який не вбирає вологу. Наприклад, обшивка з поліуретану запобігає вбиранню вологи і дозволяє уникнути залипання тіста.
Зберігання тіста в холодильнику
У холодильнику тісто зберігається кілька днів. При температурі від +2 °C до +4 °C хімічні реакції сповільнюються, але не зупиняються, тобто розміри тіста можуть незначно збільшуватися. Враховуйте цей момент при виборі відповідного контейнера для зберігання.
Заморозка тіста
Низька температура від -18 °C до -25 °C зупиняє біохімічні процеси в тісті. Цей факт збільшує термін зберігання продукту в морозильній камері до півроку. Для різних видів тіста він може відрізнятися. Наприклад, млинцеве і заварне тісто в морозильній шафі можна зберігати не більше 1 місяця, а от тісто для піци і пельменів — близько 4–6 місяців.
Контейнер для тіста з поліпропілену
Зручне зберігання тіста: поради професіоналів
Як правильно зберігати тісто:
- перед заморозкою розділіть продукт на порції, тоді Ви зможете розморозити необхідну частину тіста, а не весь обсяг;
- не ставте поруч з тістом продукти з різким запахом (тісто дуже добре вбирає сторонні запахи);
- контейнер, присипаний борошном або змащений олією, дозволить без зайвих складнощів витягти продукт (так тісто не буде прилипати до поверхні боксу);
- обов’язково стікеруйте контейнери для продуктів (на стікері повинні бути вказані назву продукту, дата виготовлення і термін придатності).
Які контейнери підійдуть для зберігання та розстоювання тіста?
Розстоювання тіста оптимально повинно проводитися в умовах гарної теплоізоляції. Тому, порівнявши теплоізоляційні властивості алюмінієвих, скляних і пластикових контейнерів для тіста, ми рекомендуємо обирати пластик.
Сучасні варіанти з високоякісного поліпропілену дозволяють підтримувати температуру продукту на потрібному рівні і можуть використовуватися в розстоювальних шафах (в середньому, допустимий температурний діапазон для поліпропіленових контейнерів — від -20 °C до + 80 °C).
Контейнери з пластику — практичні і підходять не тільки для розстоювання тіста, але і для зберігання його в холодильнику, а також для заморозки.
Пластиковий контейнер із щільно закритою кришкою не дасть тісту обвітритися і втратити вологу під час тривалого зберігання. Крім того, таке зберігання найбільш зручне та гігієнічне, оскільки повністю виключений ризик перехресного забруднення.
Вибір розміру
Професійні контейнери для тіста сумісні з різним обладнанням: розстоювальними шафами, холодильниками і морозильними камерами. Найпоширеніші розміри контейнерів для тіста: 400×600 мм і 450×650 мм. Є також інші розміри ємностей: 460×330 мм, 435×330 мм, 670×460 мм та ін. Висота боксу зазвичай знаходиться в межах 200 мм.
Обираючи контейнер для тіста, обов’язково уточнюйте у продавця, для якого обладнання він підходить.
Штабелювання
Зберігання тіста в великих обсягах має бути максимально зручним. Для доцільного використання площі обирайте бокси, які штабелюються. Зверніть також увагу на професійні контейнери, які можна використовувати як кришки один для одного.
Контейнери для тіста, що штабелюються
Міцна конструкція
Матеріал контейнера для тіста повинен бути ударостійким і розрахованим на інтенсивне використання в закладі громадського харчування. Якісний поліпропілен, який використовується для сучасних боксів, не б’ється і витримує великі навантаження.
Крім того, у багатьох контейнерах із пластику додатково посилюються кути, стінки та дно.
Особливості транспортування
Розмір контейнерів для тіста може досягати в довжину 65 см. Важливо, щоб співробітникам закладу було зручно переносити такі ємності. Тому в них повинні бути передбачені загнуті краї та/або додаткові поглиблення для пальців. І ніяких гострих кутів, які можуть травмувати.
Миття у посудомийній машині
Обираючи ємність для тіста, поцікавтеся, чи можна її мити в посудомийній машині. Цей момент значно полегшить роботу співробітників кухні.
Рекомендований температурний режим використання контейнерів для тіста повинен бути вказаний на самому виробі.
Чому так важливо обрати якісний контейнер для тіста?
Якісний контейнер створює оптимальні умови для розстоювання та зберігання тіста. Такі ємності повинні бути у всіх піцеріях, ресторанах та пекарнях. Вони допомагають довше зберегти продукт свіжим і запобігають утворенню кірки.
Практичні і зручні бокси з поліпропілену мають невелику вагу та дуже прості у використанні. У них можна не тільки зберігати і заморожувати тісто, але і транспортувати його: https://normak.com.ua/boxy-dlya-testa.
Контакти компанії «Нормак»
Сайт: normak.com.ua
Телефон: 044 383-59-50, 068 564-58-52, 066 055-18-99
Адреса: вул. Робоча 89, м. Дніпро, 49008, Україна
Email: [email protected]
Instagram: instagram.com/normak_ua/
Матеріал підготовлений до публікації
в Ideas Bureau Slav.ua