Роки, коли вигоди у вигляді душу, ванної та вбиральні стали доступними широкому колу населення у власному житлі, можна вважати істинно поворотним моментом в історії людства. Адже ще якусь сотню-другу років до того щиро вважалося, що вода — найбільший переносник хвороб. Наполегливо не рекомендувалося проводити водні процедури (принаймні, частіше, аніж двічі на рік). Навіть заможні верстви населення, які б точно могли собі це дозволити, не надто захоплювалися гігієнічними вишуками.
Сучасні ванні кімнати вражають своєю розкішшю та продуманістю. З цих чарівних покоїв взагалі не хочеться виходити! “Приймати ванну” стало синонімом розслабленого та неспішного проведення часу, повного насолоди у вигляді пухнастої ароматної піни та омріяного спокою.
Що ж до поціновувачів душу, ці люди виступають за економію ресурсів, зокрема води і власного часу. Загалом вони схильні до більшої активності у житті, швидкість подій для них має першочергове значення, тому вони і роблять свій вибір на користь душу.
Але перед цим варто серйозно замислитися, аби правильно обрати сифон для душової кабіни, щоб уникнути деяких раптових прикростей. Адже що приймання ванни, що душу мають приносити задоволення, а не перетворюватися на квест із вичерпування води й аврального прочищення сифона.
Як обирати?
Сифони для душових кабін мають відповідати кільком важливим критеріям: бути якісними, надійними, правильно встановленими та вчасно обслуговуватися. Адже саме вони гарантують ту необхідну оперативність, з якою вода покидатиме піддон кабіни. Виходячи з метричних характеристик кімнати та з огляду на власні потреби, можна встановити один з трьох модифікацій сифонів за типом зливу. Горизонтальний, він же поземний, вертикальний і такий собі компромісний, який встановлюється під кутом 45 градусів.
Який сифон встановити?
В умовах обмеженого простору, яким на жаль зазвичай характеризуються середньостатистичні приміщення, виділені під вигоди у звичайних домівках, безпрограшним варіантом є встановлення компактної конструкції плаского сифону. Його створено спеціально як розв’язання проблеми нестачі місця для труб під низьким піддоном душової кабіни.
Найпоширенішим різновидом сифону є звичайний трубний, який простотою своєї конструкції запобігає нагромадженню нашарувань бруду у зливній системі та перешкоджає проникненню з труб до ванної кімнати небажаних ароматів.
Колбовий же сифон навпаки має окремий контейнер для осідання й налипання бруду. Його необхідно вчасно чистити. Наявність цієї колби особливо тішить в той момент, коли в злив душу випадково потрапила прикраса під час водних процедур. За відсутності такого контейнера, з сережкою або каблучкою можна одразу попрощатися.
Найкращим з огляду безпеки в разі виникнення засмічення та раптової несправності каналізації є унікальна система вакуумного сифона із захисним клапаном, що перешкоджає потраплянню води з каналізації назад в приміщення через душовий злив. Наразі саме ця варіація сифона посідає почесне місце преміальної технології у сантехнічній галузі.
Який би варіант ви не обрали, пам’ятайте, що для правильної та довготривалої експлуатації душового сифона важливо враховувати не тільки перераховані вище чинники. Не забувайте, що в житті завжди знайдеться місце для форс-мажорних обставин і ваша душова кабіна не виняток. Тож обов’язково попіклуйтеся заздалегідь про безперешкодний доступ до зливу в разі виникнення необхідності провести ремонтні роботи.