Сучасний середньостатистичний смартфон зазвичай налічує одразу декілька додатків месенджерів та соціальних мереж – їх користувач прагне постійно залишатися на звʼязку, перебуваючи у потоці новин. Втім, часто такі облікові записи стають бажаним обʼєктом для шахраїв, тож їх належний захист не лише залишить конфіденційні дані у секреті, але і допоможе не наражати на небезпеку власні контакти.
Пароль та подвійна аутентифікація
Ці два базових компоненти сьогодні обовʼязковими не лише для соціальних мереж, а й практично для будь-яких облікових записів, які вимагають конфіденційності. Багато систем вже навчилися не приймати занадто прості паролі під час реєстрації, а деякі унеможливлюють роботу без подвійної аутентифікації. Це є важливими також і тому, що безліч сервісів сьогодні пропонують зареєструватися у їх системі за допомогою соціальних мереж. Наприклад, у гральному клубі ВІП казино така можливість реалізована за допомогою акаунту Google.
Якщо з встановленням надійного пароля все зрозуміло, то двоетапна аутентифікація досі залишається не дуже популярним методом захисту, адже може створювати додаткові незручності при вході у систему. Вона буває декількох видів:
- Просте СМС-повідомлення;
- Біометрична ідентифікація;
- Окремі додатки;
- Push-сповіщення.
Зазвичай у персональних налаштуваннях облікового запису користувач може обрати зручний спосіб.
Превентивні заходи безпеки
Надійний захист для власних акаунтів у соціальних мережах важливо не лише забезпечити, але і постійно його підтримувати. Наприклад, одним з таких способів вважається періодична зміна пароля, адже з часом використаний пароль може опинитися у списку викрадених, а особливо якщо він використовується у декількох профілях.
Експерти з кібербезпеки також радять увімкнути функцію “Захист від скидання пароля”, щоб унеможливити його зміну без відома користувача. Сучасні налаштування безпеки соціальних мереж та месенджерів також дозволяють відстежувати активні сесії у додатках на різних пристроях, що дозволяє завжди тримати власну сторінку під контролем та завершувати небажані сеанси.