Кухня — одне з головних місць у квартирі, тому тут все має бути облаштовано з максимальним комфортом. Найпершу роль у приміщенні грають велика побутова техніка, місце для приготування та їжі, меблевий гарнітур та освітлювальні прилади, але це лише вершина айсберга. Про те, які корисні дрібниці стануть у пригоді для облаштування кухні, розповідаємо далі.
Головні аксесуари та пристрої
На кожній кухні мають бути:
- Набір каструль. Декілька варіантів посуду різної місткості знадобиться для приготування перших страв, гарнірів, компоту. Найкращим вибором стануть каструлі з антипригарним покриттям, глибоким товстим дном та міцними ручками із пожежобезпечного пластику.
- Настільна лампа. Її можна використовувати для точкового підсвічування робочої зони або якщо в будинку вимикають електрику. На випадок блекаутів варто заздалегідь поцікавитися, де купити настільну лампу на батарейках або з акумулятором, що перезаряджається.
- Мультиварка. З її допомогою можна готувати десятки смачних та корисних страв без додавання олії шляхом одного натискання кнопки. Мультиварки продаються із вбудованими рецептами, від плову та каші до йогурту та холодця, і не вимагають участі людини у процесі приготування їжі.
- Витяжка. Вона необхідна для видалення сторонніх запахів з приміщення та особливо важлива у квартирах-студіях, у яких немає дверей між кухнею та житловим простором. Витяжки бувають масивними та портативними, на будь-який бюджет.
- «Розумне» відро для сміття. Сучасний девайс щільно утрамбовує відходи та перешкоджає поширенню неприємного запаху з пакету, що особливо помітно в спекотні дні. Коштують такі моделі дешево, а термін їх експлуатації необмежений.
- Термопот. Цікавий пристрій поєднує можливості електричного чайника та термоса. Нагріта до заданої температури вода в термопоті залишається теплою протягом тривалого часу, що дозволяє випити чай або каву навіть за відсутності електрики.
- Антипригарні сковорідки. Основний інструмент кожного кухаря краще мати у кількох варіантах. Популярні також керамічні сковорідки, які дозволяють готувати без додавання олії, і мають більший термін служби, ніж тефлонові.
- Термостійкі чашки. Товстостінний посуд підійде для будь-яких напоїв, включаючи ті, що заварюються з окропом. Їх зручно тримати без ризику обпектися, а миття і догляд не завдають особливого клопоту.
На закінчення
Для будь-якої кухні будуть також актуальні жалюзі формату «день-ніч» або портьєри з матеріалу, який не мажеться і не вбирає запахи. Стануть в пригоді глибокі навісні полиці для зберігання спецій, гострі ножі, датчики диму і витоку газу. Також на увагу заслуговує аератор для води. Ергономічна насадка дозволяє використовувати воду в крані дозовано, та перешкоджає розлітанню бризок під час миття посуду. Аератори зменшують оплату комунальних послуг приблизно вдвічі.