Четвер, 19 Трв

Віктор Ляшко звернувся до несвідомих громадян та сімейних лікарів

Віктор Ляшко на черговому брифінгу, який відбувся 17 листопада розповів про темпи вакцинації та наявні проблеми. Міністр зазначив, що за минулий тиждень будо зроблено більш ніж 1,6 мільйона щеплень. Вже 40% населення старше 18 років отримали одну порцію вакцини. Таку ж позначку перетнули 8 областей. Наразі, лідером є Київ, де перше щеплення зробили понад 50% громадян.

Водночас разом з високими темпами вакцинації, та чергами у пунктах щеплення, є великі проблеми. Портал Mета.ua повідомляє: міністр зазначив, що 600 000 українців дуже зневажливо поставились до свого здоров'я, та не прийшли на другу вакцинацію, хоча вже минув час, коли це було потрібно зробити. Віктор Ляшко нагадав, що лише завершений курс імунізації рятує життя та робить перебіг КОВІД-19 легшим. Він закликав несвідомих громадян не зволікати, навідатись до найближчого пункту щеплення по другу дозу вакцини.

Крім того, міністр звернувся до сімейних лікарів з проханням активніше спілкуватись з людьми, з якими уклали декларацію, постійно нагадувати про нагальну необхідність вакцинації та сповіщати термін, коли потрібно звернутися по друге щеплення. Очільник МОЗу закликав керівників регіонів взяти під контроль організацію процесу вакцинації, який має проходити без скупчення людей, чітко, мати зручний графік роботи.

Незабаром в «жовтих» зонах вимагатимуть сертифікат про повну вакцинацію

На тому ж брифінгу Віктор Ляшко сповістив, що найближчим часом плануються зміни до постанови про карантин. Для роботи в умовах обмежень «жовтої» зони теж буде потрібно мати повний курс вакцинації. Така вимога стосується як працівників, так і відвідувачів установ та закладів. Дотепер при «жовтому» рівні обмежень сертифікати не були обов'язковими при відвідуванні ТРЦ, ресторанів, спортивних та культурних заходів. Нові вимоги повинні підвищити рівень вакцинації.

За минулий тиждень лідерами за кількістю вакцинованих осіб стали Київська, Черкаська та Дніпропетровська області. Серед аутсайдерів Кіровоградська, Чернівецька, Закарпатська та Донецька область.

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.